סיגלית הנדשר פרקש - לוגו
FacebookLinkedin
..
דף הבית >> מאמרים ועו"ד >> תובנות מ – 30 שנות עריכת דין
ב 30/11/2018 חגגתי 30 שנים לקבלת רישיון עריכת הדין שלי. האמת היא שכשקיבלתי את הרישיון לא הבנתי את כובד האחריות ואיזו זכות גדולה נפלה בחלקי לעזור לאנשים בחיי היומיום שלהם כמו גם בהתנהלות העסקית שלהם.
השנים הראשונות של עבודתי כעורכת דין שכירה במגזר הפרטי היו בעיקר שנות לימוד וצבירת נסיון. אני שמחה שלא פתחתי משרד מייד והנחתי למנוסים ממני ללמד אותי את רזי המקצוע.
החל משנת 1999 אני עצמאית ומשתדלת ללמוד מכל לקוח ומכל מקרה ולשפר את עצמי שוב ושוב.
רציתי לשתף אתכם במספר תובנות אליהן הגעתי במהלך השנים, תובנות שמסייעות לי כל יום לתת שירות טוב יותר ומקצועי יותר.
 • תדעו מה אתם רוצים
  הצבת יעדים היא עניין מורכב הכרוך בהתלבטויות לא מעטות. אבל חשוב לאין שיעור. מי שלא יודע לאן הוא רוצה להגיע גם לא יגיע לשם. אחרי שתציבו את היעדים תבנו תוכנית איך להגיע אליהם.
   
 • לא כל אחד בנוי לנהל עסק
  לנהל עסק זה עניין מורכב. לא לומדים את זה באוניברסיטה כמו שלא לומדים שם איך לעשות כסף. לפני שעושים זאת חשוב להקיף את עצמכם באנשי מקצוע טובים שינחו אתכם ויסייעו לכם. רואה חשבון טוב, עורך דין עסקי, יועץ שיווקי וכל איש מקצוע רלוונטי. אם זה לא הולך, לפעמים עדיף למצות את הכשרונות שלכם כשכירים.
   
 • אל תתפרסו לתחומים שאתם לא מכירים
  אל תתגלחו על הזקן של הלקוחות שלכם. הם ירגישו את זה מייד.אם בכל זאת אתם לוקחים תיק בתחום שאתם לא מכירים, תיידעו את הלקוח ותלמדו את התחום באופן יסודי עד שתהיו בקיאים היטב וחוסר הנסיון שלכם לא יהיה ניכר.
   
 • תקחו מנטור
  מאוד חשוב להיות בקשר שוטף עם משהו מנוסה יותר שתוכלו להעזר בו, להתייעץ איתו ולשמוע את דעתו.הכוונה ויעוץ של משהו אחר יכולה לשנות לגמרי את המשעול בו אתם צועדים.
   
 • כל הזמן תלמדו ותתחדשו
  כל יום תלמדו משהו חדש. אפילו קטן ואיזוטרי. תצאו להשתלמויות מקצועיות, תשקיעו בפיתוח אישי, באינטלקט שלכם, תלמדו תחומים חדשים, לוא דווקא בתחום העיסוק שלכם. זה יוסיף לכם נפח.זה שיש לכם רשיון לעריכת דין, או בכל מקצוע אחר, וותק נסיון ועסק משגשג לא נותן לכם את הפריווילגיה להפסיק ללמוד ולהתחדש.
   
 • תדעו מה הלמה שלכם
  לכל אחד צריך שתהיה סיבה לקום בבוקר ולעשות משהו. תבינו למה אתם הולכים לעבודה שלכם או לעסק שלכם והתשובה היא לא רק בשביל להתפרנס. תבינו מה המקור העמוק של מה שאתם עושים. זה יעזור לכם להמשיך לעשות אותו טוב יותר או לעבור ולעשות משהו אחר.
 
מוקדש באהבה רבה ללקוחות שלי אלה שהיו, אלה הקיימים ואלה שעוד צפויים לבוא
תובנות מ – 30 שנות עריכת דין

תובנות מ – 30 שנות עריכת דין